БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ТРУДОВИХ ЗАХОДІВ НА ТЕРИТОРІЇ ШКОЛИ ТА ПОЗА НЕЮ

1. Загальні положення

1.1.Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час виконання трудових заходів поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час перебування в школі, на її території та поза нею.

1.2.Інструкція розроблена відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 р. № 782.

1.3.Усі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях.

2. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час виконання трудових заходів на території школи та поза нею

2.1. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів перед початком виконання трудових заходів на території школи та поза нею.

2.1.1. Визначити чітко дату, час і місце виконання трудових заходів. Якщо ви з поважних причин не встигаєте на призначений час (або будете відсутні), слід завчасно повідомити телефоном класного керівника про своє запізнення або відсутність. Відсутність на трудовому заході має бути підкріплена заявою від батьків на ім'я директора.

2.1.2.Вид роботи під час виконання трудових заходів має бути обговорений завчасно, щоб на захід всі учні могли принести інвентар для роботи (віник, совок, ганчірку, відро тощо). Для запобігання травматизму інвентар повинен бути обгорнутий ганчіркою, поліетиленом. Забороняється піднімати інвентар вище коліна (особливо лопати, граблі, сапки), щоб не пошкодити людину, яка йде позаду або стоїть попереду.

2.1.3.До виконання трудового заходу допускаються учні, які не мають протипоказань за станом здоров'я. У разі якщо ви себе погано відчуваєте, слід негайно звернутися до класного керівника й не приступати до заданих видів роботи.

2.1.4.Під час виконання трудового заходу учні користуються спеціальним одягом і взуттям. Взуття не повинне бути на підборах. Одяг має бути захисного характеру (халат, довга сорочка, куртка тощо). Обов'язкова наявність рукавичок, якщо роботи проходять на вулиці — поліетиленового пакету для сміття.

2.1.5.У класного керівника має бути аптечка з набором медикаментів, перев'язувальних засобів для надання першої долікарської допомоги в разі травм і пошкоджень.2.2. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час виконання трудових заходів на території школи та поза нею.

2.2.1.Суворо дотримуватися вимог безпеки життєдіяльності учнів під час виконання трудового заходу, бути постійно в полі зору класного керівника без дозволу нікуди не відлучатися.

2.2.2.Виконувати тільки той фронт робіт, який був призначений класним керівником.

2.2.3.Приступати до виконання роботи тільки після прослуханого інструктажу, проведеного класним керівником.

2.2.4. У разі поганого самопочуття, подряпин, пошкоджень, запаморочення, болю у серці, печінці, шлунково-кишкових розладів слід терміново звернутися до класного керівника.

2.2.5.Не піднімати й не переносити вручну речі, що важать більше ніж 6 кг для дівчат та 12 кг для хлопців (старших класів). Діти молодших класів важкі речі переносити не повинні.

2.2.6.Бути уважним під час виконання робіт. У кишенях категорично забороняється мати гострі, колючо-ріжучі предмети, які можуть завдати травм.

2.2.7.Для прибирання приміщень, території користуватися щіткою, совком, віником, ганчіркою. Не прибирати сміття і відходи безпосередньо руками — це може призвести до травмування. Категорично забороняється брати в руки скло, шприци, голки, каміння, медикаменти, консервні банки тощо, тобто те, чим можна травмуватися.

2.2.8.Переносити воду для миття меблів, підлоги у відрі, яке наповнене не більше ніж на три чверті місткості.

2.2.9.Під час миття підлоги остерігатися скалок, цвяхів на підлозі. Вилучити їх, завернути в пакет або папір і ви­кинути у відро для сміття.2.2.10. Бути обережним під час прибирання біля люків, спусків, драбин і дверей. Виконувати цю роботу тільки під наглядом класного керівника, попередньо прослухавши інструктаж.

2.2.11.Перш ніж пересувати столи, шафи та інший інвентар і меблі, перевірити та прибрати з їхньої поверхні предме­ти, які можуть впасти.

2.2.12.Категорично забороняється учням проводити роботу на висоті (мити вікна, витирати стіни, вішати штори, витирати пил на меблях).

2.2.13.Не класти ганчірок або будь-яких інших предметів на обладнання, електроприлади, апарати.

2.2.14. Категорично забороняється прибирання електроприладів і світильників. Не можна торкатися відкритих і неохолоджених струмоведучих частин, а також оголених і погано ізольованих дротів. У разі виявлення неізольова-ної проводки, іскріння проводки, обірваних проводів, негайно повідомити про це класного керівника, адміністрацію. Під час прибирання в кабінетах, приміщеннях гімназії побутові електроприлади, світильники, комп'ютери, апаратура повинні бути вимкненні від живлення електрострумом.

2.2.15.Категорично забороняється під час трудового заходу піднімати вгору інвентар, перекидати його через плече, щоб запобігти совки, лопати тощо) для передачі іншій особі. Передавати інвентар обережно, із рук у руки, за ручку.травмуванню. Категорично забороняється кидати інвентар (віники,

2.2.16.Працювати спокійно. Не провокувати інших словами, рухами, агресивною поведінкою, що можуть призвести до бійки, правопорушень.

2.2.17.У разі якщо учні школи працюють із шкільним інвентарем або інвентарем іншої установи, вони повинні його здати після трудового заходу класному керівнику неушкодженим. У разі пошкодження інвентарю батьки учня повинні придбати новий інвентар.

2.2.18.У разі прибирання території школи або поза нею, під час прибирання проїзної частини не виходити на проїзну дорогу самостійно. Класний керівник повинен виставити на дорозі попереджувальні знаки, чергових із червоними прапорцями, а діти мають бути в спецодязі — спеціалізованих червоно-помаранчевих жилетах.

2.2.19.Категорично забороняється під час трудового заходу кидатися сміттям, ганчірками, камінням тощо — це може призвести до травмування та правопорушень.2.3. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів після виконання трудових заходів на території школи та поза нею.

2.3.1.Вишикуватися для останньої перевірки учнів для обліку після завершення трудового заходу.

2.3.2.Здати отриманий інвентар класному керівнику.

2.3.3.Категорично забороняється самостійно йти додому без дозволу класного керівника.

2.3.4.Повернення додому здійснювати за попередньо оговореним маршрутом, дотримуючись правил дорожнього руху.

2.3.5.Кожному учневі після закінчення трудового заходу необхідно ретельно вимити руки та обличчя з милом.

3. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів в аварійних ситуаціях

3.1.У разі виникнення аварійної ситуації негайно повідомити класного керівника про це.

3.2. Не панікувати, не метушитися, чітко виконувати команди дорослих; направляючись до аварійних виходів, місця евакуації, нікуди не відходити від керівника.

3.3.Після евакуації відзначити свою присутність для обліку, не йти без дозволу вихователя, керівника.

3.4.Якщо аварійна ситуація виходить з-під контролю дорослих, правильно оцінити ситуацію, залишаючи аварійно-небезпечне місце. Терміново зв'язатися із службами екстреної допомоги або рідними мобільним зв'язком:101— пожежна охорона,

102— міліція,

103— швидка медична допомога,

104— газова служба,

вказавши своє прізвище, ім'я, номер свого телефону та коротко описавши ситуацію, що склалася.

Кiлькiсть переглядiв: 340

Коментарi